XVI Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić wrażeniami z wydarzenia, które odbyło się on-line w dniach 8 – 10 marca 2021 r. Chodzi o XVI Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, których organizatorem był olsztyński oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. W programie znalazły się trzy prelekcje: „Prawnik w dziale administracyjnym”, „Prawnik w dziale finansowym” oraz „Czy bycie radcą prawnym się opłaca?”.

Miałam przyjemność poprowadzić pierwszą z nich, która odbyła się w dniu 8 marca 2021 r. W ramach agendy z punktu widzenia praktyki zostały zdefiniowane podstawowe pojęcia związane z prawem administracyjnym, takie jak sprawa administracyjna i sprawa sądowoadministracyjna. Jako że prawo administracyjne jest bardzo szerokie i reguluje różnorodne zagadnienia naszej codzienności, w ramach prelekcji nie mogło zabraknąć omówienia najpopularniejszych specjalizacji w tej dziedzinie. Następnie przedstawione zostały możliwości zawodowe, jakie ma absolwent studiów prawniczych i ścieżki kariery, które może wybrać. Na zakończenie starałam się odpowiedzieć na postawione przez organizatorów pytanie: „Czy prawo administracyjne musi być nudne?”, prezentując przykładowe sprawy z różnych działów prawa administracyjnego.

Organizacji całego przedsięwzięcia podjęła się Pani Julia Atłaska – wiceprezes ds. Międzynarodowego Programu Praktyk Studenckich ELSA Olsztyn, której dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie i dobrą współpracę na każdym etapie przygotowywania prelekcji. Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękuję za udział i życzę sukcesów w realizacji zawodowych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *